Petr Brynda s Zdeňkem Pekárkem zakončili při Rallye du Var svou letošní pouť po evropských závodech. Spokojenost z pokoření tak těžkého podniku byla v cíli v Saint Maxime z obou členů posádky patrná.

 Zřejmě máte za sebou jednu z nejnáročnějších soutěží kariéry. Můžete to potvrdit?
„Opravdu to byla hodně těžká soutěž. Ttratěmi rychlostních zkoušek i vším kolem. Třeba tady byla vložka, na které se vystřídaly skoro všechny povrchy. Chvíli to klouzalo, pak byla přilnavost parádní, pak se zase jelo skoro po šotolině. Místy se zase hodně katovalo, jinde se zase nemohlo, protože všude u trati číhaly kameny.
Těžké bylo i napsat si správně rozpis. Od nás nejsme na podobný charakter zvyklí a trochu na vše koukáme jako blázni. Je to ze zatáčky do zatáčky, musíte přemýšlet jak do ní najet, jakou volit stopu do následných metrů, co mít zařazeno. Podobně náročné je to i pro spolujezdce. Ale chce to jezdit a získávat zkušenosti, pak se to dá naučit.
Rallye du Var jsme zdárně zdolali, s autem jsme nic neudělali, takže jsme nadmíru spokojeni.“

Jak jste byl v nabité konkurenci spokojen s výsledkem?
„Popravdě jsme to čekal ještě o trochu horší. Konkurence byla opravdu obrovská. Ale výsledky ukázaly, že clio má na mnohem lepší umístění. Co s ním předvádějí domácí piloti, zůstává rozum stát. Aby byla dvoukolka na takovém závodě tak vysoko absolutně je skvělé a dokazuje to jejich umění.“

Letos to nebyl první start v zahraničí. Budete v tomto programu pokračovat i v příští sezoně?
„Starty na Korsice i v Belgii na Ypres rally byly obrovskou zkušeností. Utkali jsme se proti tvrdé konkurenci, porovnali se s těmi nejlepšími. Obrazně se ukázalo, že se u nás ještě jezdí pomalu, protože na těchto závodech nám ti nejrychlejší ukázali, kam se dá dvoukolka posunout.
Příští rok se budeme chtít zase někam ven podívat, v Česku se budeme nadále věnovat Clio R3 Cupu, abychom ho dotáhli na vyšší úroveň a vypadalo to třeba jako tady na Rallye du Var.“

Sdílet

O autorovi

Komentáře