Valašská rally bude prvním podnikem sezony 2012, který lze sledovat ze vzduchu. Umožní to speciální servis společnosti HELIJET s.r.o. Podrobnosti odkryl v krátkém rozhovoru Mirek Smolík.

Zahajovací podnik MMČR v rally Valašská rally bude místem zajímavé premiéry. Divákům bude nabídnuta možnost sledovat oblíbený sportovní podnik ze zcela jiné perspektivy. Můžete uvést bližší informace k projektu společnosti HELIJET?

Rally je asi nejoblíbenější motoristickou disciplínou v České republice. Proto jsme se rozhodli nabídnout divákům ,ale i soutěžícím týmům trochu jiný pohled na rally.

Lety nad rychlostními zkouškami budeme zajišťovat s vrtulníkem Bell 206B3. Tento stroj je jedním z neznámějších a nejbezpečnějších vrtulníků na světě. Výrobcem je americká společnost Bell HELICOPTER TEXTRON INC. Pohon zajišťuje turbínový motor Rolls Royce o maximálním výkonu 420 PS, cestovní rychlost 210 km/h, maximální rychlost 240 km/h, dostup 4100 m. Prázdný váží 920 kg, dolet je 720 km.

Společnost HELIJET se chce též podílet na hladkém průběhu jednotlivých podniků a proto je připravena poskytnout jejich pořadatelům prostor pro kontrolu diváků na rychlostních zkouškách. Mimo to bude stroj připraven k případnému operativnímu využití po celou dobu soutěže.

Co poradíte fanouškům, které let v helikoptéře láká a doposud neměli příležitost, něco podobného zkusit?

Let včetně času je možno si rezervovat , ale stačí, když se dostavíte na místo startu vrtulníku, které je vždy uvedeno na stránkách časopisu RALLY, nebo na stránkách www.helijet.cz, pod „aktualitami“. Cena za 5ti minutový let činí 500,- Kč a podmínkou je, že vrtulník musí být pro let obsazen nejméně 3 cestujícími. Je samozřejmě možné, abyste si zaplatil celý let sám pro sebe.

Chystáte starty také na dalších podnicích rally v České republice, nebo je Valašská rally ojedinělou akcí svého druhu?

Pro letošní sezónu připravujeme naši účast na všech podnicích mezinárodního mistrovství ČR v rally a národního ve sprintrally, závodech do vrchu a dalších podobných akcích v celé ČR.

P.S.: Dalším způsobem, jak se ocitnout na palubě vrtulníku Bell a sledovat rally z ptačí perspektivy, je účast ve FOTOSOUTĚŽI s HELIJET o půlhodinový let ZDARMA při Rally Příbram nebo Sprintrally Vsetín.

Sdílet

O autorovi

Komentáře