Letošní sezonu absolvoval za volantem Renaultu Clio R3 v rámci poháru těchto vozů. Nutno dodat, že velmi úspěšně. Pro sezonu novou se však otevírají nové možnosti. Lubomíra Minaříka jsem potkali na představení Škoda Fabia R2 Cupu v Bělé pod Bezdězem.

Jaký je důvod účasti Lubomíra Minaříka na představení Škoda Fabia R2 Cup v Bělé pod Bezdězem?
Letošní sezona 2011 je u konce a je potřeba začít plánovat sezonu novou. Zjišťovat nabídky týmů, či konkurenčních pohárů. Já jsem se účastnil Renault Clio Cupu a zajímalo by mě, jak se bude Fabia R2 Cup vyvíjet, jak se to celé postaví a jaké budou podmínky. Zatím se mi to líbí. Teď nás čeká svezení a pak už se budeme rozhodovat a připravovat partnery na to, pro který Cup se rozhodneme a za jaký tým budeme startovat. To je důvod mé účasti tady.

Dá se procentuelně vyjádřit možnost, že Tě uvidíme za volantem Škody Fabia R2 v příští sezoně v českém mistráku?
Já jsem nahodil téma účasti ve Škoda Fabia R2 Cupu mému dlouhodobému sponzorovi a ten nebyl proti. Ale zatím jsme na úplném začátku, až nasbíráme informace, zvážíme všechna pro a proti, cenu auta a dílů, náklady na provoz a servis. V úvahu musíme také vzít, kolik se do Fabia R2 Cupu přihlásí posádek. To jsou všechno otazníky, které musíme vyhodnotit a pak se rozhodnout.

Ty jsi člověk, který má zkušenosti s pohárovým závoděním. Jak hodnotíš tyto poháry z pohledu jezdce a vůbec možnosti rally v České republice?
Tak já závodím od roku 1997. Do této sezony jsem žádný pohár neabsolvoval, až tedy letos Renault Clio Cup. Musím říct, že mě to hodně oslovilo. Je super, že se jede se stejnými vozy, za stejných podmínek a navíc se může vyhrát finanční prémie. To je určitě velká výzva a motivace pro týmy. Nám se třeba podařilo ke konci sezony všechny závody vyhrát a je to opravdu znát v rozpočtu. Když to shrnu, naše cesta se bude ubírat jedině tímto směrem. Budeme se objevovat v některém z pohárových aut.

Sdílet

O autorovi

Komentáře