Podruhé v sezoně se na českých tratích objeví posádka Jan Kopecký – Petr Starý (Škoda Fabia Super 2000). Továrního jezdce Škody Motorsport jsme se zeptali na tři otázky…

Honzo, v okolí Hustopečí nebudeš žádným nováčkem. V roce 2008 jsi s peugeotem dlouho vévodil výsledkové listině soutěže. Jak se ti zamlouvá trať jihomoravského závodu?
„Start v Hustopečích pro nás bude dobrá příležitost k přípravě na další podnik IRC, belgickou Ypres Rally. Nechci říci, že Hustopeče jsou úplně podobné, ale dají se tam najít velmi příbuzná místa. Tím ale nechci říci, že do Hustopečí jedeme testovat. To v žádném případě. Chceme podobně jako na valašce bojovat o příčku nejvyšší.
Smíšené podmínky, kdy se asfalt mění v šotolinu a zase naopak mi osobně nevadí. Třeba nyní na Ukrajině jsme si podobných míst také užili dost. Budeme na to připraveni.
Už v roce 2008 jsme jeli v Hustopečích hodně rychle, nyní navíc máme mnohem lepší auto než tenkrát.“

Určitě sleduješ vývoj Mediasport MMČR 2011. Jak vidíš své šance?
„K Šumavě se nebudu vracet, český rallysport tam zasáhla neuvěřitelná tragédie.
V Českém Krumlově ale Roman Kresta ukázal, že pokud panují hodně složité podmínky, střídá se počasí, tratě jsou kluzké, je vytaháno bláto, dokáže jet moc rychle. Na jihu Čech neměl konkurenci a určitě bude rychlý i v Hustopečích. Samozřejmě ve hře bude Pavel Valoušek i Venca Pech. Trochu bych ten náš souboj přirovnal ke čtyřem kohoutům na jednom na smetišti.
Ale naším cílem je v Česku na každém závodě vyhrát, takže i v Hustopečích pro to uděláme maximum a uvidíme, jak se nám povede. Máme na to ty nejlepší podmínky a samozřejmě špičkové auto.“

Loni však hustopečskou soutěž opanoval Václav Pech s produkčním lancerem. Domníváš se, že hustopečské tratě více vyhovují produkčním vozům?
„Nemám tento názor. Podle mého a při znalosti tehdejších podmínek, speciály Super 2000 musí mít navrch.“

Sdílet

O autorovi

Komentáře