Úspěšný valašský spolujezdec Billy Latif má za sebou těžké období. Nadále jednačtyřicetiletého navigátora podpírají berle, ale i ve svízelné situaci ho humor rozhodně neopustil.

Budou to dva roky co jsi měl vážnou nehodu na testu. Jak nyní vypadá tvůj zdravotní stav?
„Touto otázkou jsi mě opravdu zaskočil (smích). Ale vážně. Jezdím autem a to je podstatné. Něco mám od havárie kratší, něco bolí a něco zase ne. Abych to upřesnil, tak mám kratší pravou nohu. Další části nohou a pravou ruku mám vyztuženy železy."

Od zmíněné havárie jsi prošel mnoha operacemi a rekonvalescencí…
„Když jsem se na nemocničním pokoji probral, jediné co jsem vnímal, byla pravá ruka a to jsem tušil, že je něco špatně. Bolest v nohou jsem nevnímal, neboť doktoři udělali to, že jsem je viděl, ale necítil. Nohy dopadly nejhůře. Dokonce se v prvopočátku uvažovalo, že o nohy úplně přijdu. Naštěstí se tak nestalo. V podstatě jsem neměl jedinou kost v nohou, která by nebyla zlomena nebo jinak poškozena.
Od té doby mi několikrát složitě nohy opravovali. Postupně jsem podstoupil sedm operací. Tady bych chtěl zpětně poděkovat veškerému lékařskému personálu, protože dokázali skoro nemožné. Udělali maximum pro to, aby mi je zachránili."

Nezanevřel jsi na závody?
„Když se člověk nadechne něčeho špatného ve vzduchu, tak přesto dýchá. Myslím si, že moje největší havárka mne nijak nepoznamená a na automobilové soutěže nezanevřu. Byla to věc, která prostě přišla, ale nebude mít vliv na můj vztah k rally."

Billy Latif  Barum 2010

Kompletní rozhovor Mirka Vebra najdete v novém čísle RALLY 2/2012, které bude v distribuci v průběhu příštího týdne!

Sdílet

O autorovi

Komentáře