Značka Ford slaví na Britských ostrovech kulaté výročí. V rámci oslav otevřel Ford archiv unikátních fotografií, které zatím nebyly publikovány.

Každý týden představuje automobilka jeden archivní klenot. Ten s pořadovým číslem 32 (z celkem 52 vybraných k publikování) nás zaujal natolik, že jej spolu s doprovodným textem zveřejňujeme na RALLYLIFE.cz.

FORD OF BRITAIN 100: IMAGE OF THE WEEK – 36/52

Miliony motoristů ve Velké Británii podniklo první automobilistické krůčky za volantem některé z vozů značky Ford. Bestselery na britské půdě, modely Fiesta a Focus, se staly oficiálním „nářadím“ AA Driving School. Pro novice za volantem není příjemnějšího pocitu, než když se může spolehnout na zkušenosti protřelého instruktora na sedadle spolujezdce. Vzpomeňte na své začátky. Ford nazývá toto řešení „dual control“. Což, jak je i u nás běžné, představuje pedálové double na straně instruktora / spolujezdce. Leč nebylo tomu vždy tak.

Najdi rozdíl…

Obrázek z roku 1948 prezentuje unikátní, super bezpečné řešení, užité ve školním speciálu FordPerfect. Co k tomu dodat? Oficiální prameny vysvětlují systém jako ideální pro naprostou kontrolu instruktora nad žákem. Ptáte se, proč systém nepřežil. Odpověď je prostá. Jakmile majitel, instruktor autoškoly, vyrazil s vozem po práci na výlet, manželku po svém boku, nastaly situace, které dříve nebo později projekt musely pohřbít…

Jakmile majitel, instruktor autoškoly, vyrazil s tímto vozem po práci na výlet, manželku po svém boku, nastaly situace, které dříve nebo později projekt musely pohřbít…

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře