KN - www.zavodnifiltry.cz od RIEGGER

Pozorní fandové mohli zaregistrovat absenci zpráv o testech týmu Citroën před Wales rally GB. Vysvětlení je velmi jednoduché, žádné nebyly! O vysvětlení požádal Martin Holmes šéfa Citroën Racing Yvese Mattona.

Krátce před startem posledního podniku WRC Britské rally 2013 vysvětloval Yves Matton velmi otevřeně důvody, proč Dani Sordo a Mikko Hirvonen neabsolvovali žádný přípravný test.

"Oba šampionáty (značky / jezdci, pozn. red.) jsou již uzavřeny. Z toho důvodu nevidíme přínos těchto testů před Britskou rally. Pro tento závod jsme testovali po skončení loňské Wales rally GB. Ano, můžete namítnout, že je to dost dlouhá doba, nicméně loni po nepříliš vydařeném startu zde ve Walesu, jsme absolvovali poměrně intezivní přípravu. Což jsme nyní vyhodnotili jako dostačující pro letošek. Máme za sebou také více testů z první poloviny sezony, které přesáhly naše původní plány. Teď na konci sezony musíme myslet na rozpočet." Yves Matton, šéf Citroën Racing

Výjimku tak představoval pouze Robert Kubica, kterého čeká v Británii dokonce trojitý debut – první start na této soutěži, první závod v citroënu specifikace WRC a nový spolujezdec Michele Ferrara. Letošní mistr v šampionátu WRC 2 absolvoval krátký jednodenní test. Co si v týmu od Robertova startu slibují?

"Jako vždy, pokusit se vyhrát! Nasazením Roberta nechci zjišťovat, zda na to má, ale hodlám zjistit, nakolik se přiblížil současné špičce. Robert také získá nové zkušennosti, stejně jako tomu bylo v průběhu celé sezony. Nemám žádné představy o tom, na jakém místě má závod dokončit. Je to zkrátka důležitý a nezbytný krok k tomu, aby mohl Robert případně usednout do vozu WRC v příští sezoně. Což však není jisté. Jisté je v tuto chvíli pokračování startů se specifikací RRC," dodal na adresu Poláka Yves Matton.

Michele Ferrara

Sdílet

O autorovi

Komentáře