KN - www.zavodnifiltry.cz od RIEGGER

M-Sport dnes potvrdil nasazení čtyř vozů Ford Fiesta RS WRC pro Madse Ostberga, Nasser Al-Attiyaha, Evgeniy Novikova a Thierryho Neuvilla. Malcolmu Wilsonovi se tak podařil husarský kousek, udržet značku Ford pro šampionát WRC 2013.

Mads Ostberg již dříve potvrdil 13 startů v sezoně MS 2013 a Nasser Al-Attiyah deklaroval starty na podnicích, které nebudou kolidovat s jeho dalšími aktivitami. Novinkami v dnešním komuniké týmu M-Sport tak bylo potvrzení 13 startů Evegeny Novikova a Thierryho Neuvilla. Jakkoli angažmá belgického pilota a dnes už bývalého člena juniorského týmu Citroënu, bylo veřejným tajemstvím již od dnešního rána.

Thierry Neuville nová posila Qatar M-Sport WRT

Ale…

Nicméně zpráva, na kterou se netrpělivě čekalo v souvislosti s uzávěrkou týmových registrací, obsahuje mnoho nevyjasněných otázek. Neúplnost informací zvyšuje podezření, že M-Sport (Ford) bude nakonec mezi registrovanými týmy chybět. M-Sportu zbývá objasnit ještě řadu okolností stran nadcházejícíh startů:

  • stále není jasné, zda FIA akceptovala přihlášku bez oficiální podpory Fordu …
  • pokud k registraci přeci jen došlo, není zřejmé, zda s jedním nebo se dvěma týmy (dřívější prohlášení deklarovalo pouze jeden) …
  • neví se, zda závěr jednání mezi FIA a novým promotérem nepřinese výsledky, které nebude v silách M-Sportu akceptovat …
  • a v neposlední řadě jakým způsobem budou zapracovány do programu týmu dva starty Juho Hänninena (Monte Carlo a Sweden rally)

Před necelými třemi týdny oznámil M-Sport, že Ostberg by měl být nominován jako bodující jezdec za Qatar M-Sport World Rally Team, tým registrovaný za Ford. Nicméně zpráva už tehdy mlčela o tom, zda a jakým způsobem je tento krok v souladu s platnými předpisy. FIA doposud neoznámila, jaké registrace byly přijaty (uzávěrka byla v pátek 14. prosince). Existují velmi reálné předpovědi, že se pro sezonu nepřihlásil Prodrive s MINI. Den před uzávěrkou se nechali slyšet v M-Sportu, že na vyřešení situace pracují…

Ve světle těchto skutečností se velmi reálně jeví fakt, že v sezoně WRC 2013 odstartují pouze dva oficiálně registrované týmy – Citroën a VW.

Sdílet

O autorovi

Komentáře