KN - www.zavodnifiltry.cz od RIEGGER

Na tiskové konferenci týmu Citroën Racing v Paříži přišla řeč také na avizovanou novinku specifikace R5. O své dojmy se podělil Kris Meeke, který má s doposud nehomologovaným vozem nejvíc jezdeckých zkušeností.

Bez ohledu na zklamání ze zpožděného nástupu Citroënu a Peugeotu R5, který se očekával na lednové Rallye Monte Carlo, potvrdili již zástupci obou značek termín homologace 1. března.

V Paříži byl přítomen jezdec Citroën Total Abu Dhabi World Rally Teamu, který má se specifikacemi R5 od PSA Group nejvíce zkušeností. Oficiálně se veřejnosti představil za volantem Peugeotu 208 T16 v červnu na Rally Ypres v roli předjezdce. Doposud strávil za volanty obou modelů hodiny testovacích jízd. Dají se tedy oba vozy porovnat?

Kris Meeke s Peugeotem 208 R5 T16 na Ypres rally 2013

Kris Meeke "Je samozřejmě příliš brzy na jakékoli srovnání. Oba vozy obsahují řadu shodných dílů, podvozkově se však liší. Citroën disponuje jiným rozvorem a někoilka odlišnými díly. Doposud jsme ani jednou netestovali oba vozy na stejné trati. Je tedy těžké, porovnat je po stránce jizdních vlastností."

"Důležitý je fakt, že obě značky realizují své projekty s cílem vítězit v rally, a jsem přesvědčený, že v tomto případě tomu tak bude. PSA Group nikdy nehomologovala auto, které by nasplnilo cíl vhrávat. Takový vůz krátka nemůže vyrazit dřív, dokud není dokonalý. A můžete si být jisti, že jakmile se oba vozy postaví na start, budou připravené vítězit!"

Další informace k R5kám od Citroënu

Khalid Al Qassimi tým Citroën Total Abu Dhabi World Rally Teamu sice doplní na čtyřech podnicích WRC,v sezoně 2014 však dává přednost Middle East Rally Championship. S novým spolujzcem Chrisem Pattersonem by měl v MERC startovat s vozem specifikace RRC. Je však velmi pravděpodobné, že v průběhu sezony "přestoupí" na R5ku.

Zatímco se nad technikou týmového patrona Al Qassimiho vznášejí otazníky, vítěz seriálu Top Driver 2013 Sebastien Chardonnet má v otázce svého vozu jasno. S Citroënem DS3 R5 absolvuje v rámci kategorie WRC2 šest podniků.

Sdílet

O autorovi

Komentáře