ERC: Rally Islas Canarias (E)

2017/05/04 - 2017/05/06 Celý den
Muelle Dique Este, 35005 Las Palmas de Gran Canaria, Las Palmas, Španělsko Muelle Dique Este, 35005 Las Palmas de Gran Canaria, Las Palmas, Španělsko

Rally Islas Canarias

Kanárské ostrovy jsou nejen oblíbenou turistickou destinací, ale rovněž místem významné mezinárodní rally. Soutěž se v minulosti jezdila pod názvem Rally El Corte Ingles a pořadatelé z Las Palmas byli schopni každý rok přilákat řadu špičkových jezdců. V roce 1982 byla poprvé zařazena do seriálu mistrovství Evropy. Asfaltové silnice sopečného ostrova Gran Canaria jsou často ztraceny v mlze a zmáčené deštěm.

Related upcoming events

• 2017/06/01 - 2017/06/03 Celý den

Třetí díl šampionátu soutěžních historických vozů, novinka v kalendáři. Jede se ve stejné lokalitě jako další známá soutěž zařazena v minulých letech v seriálu ME. Přímořské letovisko, kde lze zároveň strávit příjemnou dovolenou.

• 2017/06/02 - 2017/06/04 Celý den

Acropolis rally

Legendární řecká soutěž byla donedávna nedílnou součástí mistrovství světa a platila za nejnáročnější evropskou rally. Rozbité šotolinové úseky byly vyhlášenou trhací zkouškou pro soutěžní vozy. V posledních letech však její reputace poklesla, pořadatelé vzali zavděk druholigovým seriálem ERC a polovina tratě vede po asfaltových silnicích. Přesto stále patří do „zlatého fondu“ rally a jednou se snad do světového kalendáře vrátí.

• 2017/06/16 - 2017/06/18 Celý den

Cyprus Rally

Středozemní ostrov Kypr je místem jedné z nejnáročnějších soutěží na evropském kontinentu. I když se pořadatelé v posledních letech snaží vybírat rychlejší a méně rozbité šotolinové úseky. Podobně jako řecká Rally Acropolis byl i Kypr součástí MS (osmkrát), ale nemá zdaleka takovou tradici. První ročník se konal v roce 1970, do evropského kalendáře se soutěž dostala o tři roky později. V počtu vítězství jsou se čtyřmi triumfy nejúspěšnější Sébastien Loeb a Nasser Al-Attiyah.

• 2017/08/03 - 2017/08/05 Celý den

Rally Rzeszow

Polští jezdci v posledních letech hrají v mistrovství Evropy prim. Nejvýznamnější soutěž našich severních sousedů Rajd Polski postoupila do mistrovství světa a tak se otevřela šance pro další pořadatele. Šance se chopila poměrně nová soutěž Rajd Rzeszow nedaleko slovenských hranic. Do seriálu ERC byla zařazena poprvé v roce 2016, kdy zvítězil obhájce evropského titulu Kajetan Kajetanowicz.

• 2017/08/25 - 2017/08/27 Celý den

Barum Czech Rally Zlín

Vrchol české soutěžácké sezony. Nejvýznamnější soutěž v České republice je zařazena do ME od roku 1984. Do Mekky moravského rallysportu ve Zlíně přijíždí každoročně evropská špička, aby změřila na uskákaných asfaltových tratích své síly s nejrychlejšími domácími jezdci. Proslulé úseky Pindula, Maják, Kašava nebo Troják budí úctu i za našimi hranicemi. Populární Barumka patří k nejtěžším soutěžím MČR v rally. Historicky nejúspěšnějším jezdcem zlínské Barum rally se stal v roce 2016 jezdec Škoda Motorsport Jan Kopecký s pěti triumfy.

• 2017/09/15 - 2017/09/17 Celý den

Rally di Roma Capitale

Novinka v kalendáři mistrovství Evropy nemá dlouhou tradici ani v Itálii. Asfaltová soutěž těží ze zázemí italské metropole Říma a jejich antických památek. Po dlouhých letech se ME vrátilo na Apeninský poloostrov. Ředitel soutěže Max Rendina je zároveň soutěžním jezdcem a se Škodou Fabia R5 by se měl zúčastnit kompletního seriálu ERC.

• 2017/10/05 - 2017/10/08 Celý den

Španělská Rally Catalunya patří ke stálicím v harmonogramu WRC. Poprvé se jela již v roce 1957. O třicet let později se spojila s další populární soutěží Rally Costa Brava a v roce 1988 se závod již konal pod sjednoceným názvem Rally Catalunya - Costa Brava a od roku 1991 nesla dodatek Rallye de España. Dalším historickým milníkem byl rok 2004, kdy se centrum soutěže přestěhovalo do města Salou v oblasti Costa Daurada. Tato změna se promítla také do oficiálního názvu soutěže - Rally RACC Catalunya – Costa Daurada. Španělská rally je vyhlášena technickými tratěmi, které jsou však na rozdíl od Korsiky širší a mnohem rychlejší. Kvalitní povrch rychlostních zkoušek láká v poslední době také majitele historických speciálů, pro které je vypsán speciální podnik. Novinkou je zařazení šotolinových úseků.

• 2017/10/06 - 2017/10/08 Celý den

Rally Liepāja

Lotyšská Rally Liepaja se v minulosti konala v únorovém termínu a do seriálu ERC byla zařazena jako zimní soutěž. Ročník 2016 však byl kvůli oblevě přesunut na podzim a namísto sněhu posádky závodily na rychlých šotolinových tratích. Po zrušení Estonské rally se jedná o nejvýznamnější soutěž v Pobaltí, kde je rallysport v posledních letech velmi populární. Za vše hovoří jméno talentovaného Ralfse Sirmacise, který soutěž třikrát vyhrál.