Před vsetínskou rally jsem se zeptal Mirka Jakeše na dojmy z finišující sezony.

Je zřejmé že spolupráce s Petrem Grossem přináší je samé klady a pozitiva. Bude tato pokračovat v příští sezoně ?

Jelikož intenzivně pracujeme na zajištění financí pro účast ve velkém mistráku, budu se muset poohlédnout po jiném navigátorovi. Tam jede totiž Petr s Romanem Krestou. Ovšem nahradit Petrovy zkušenosti je těžký úkol, a budeme muset najít někoho, kdo je aspoň tak dobrý jak Petr. (smích) Samozřejmě pokud se nepodaří zajistit starty na dvoudenních soutěžích, tak bych byl moc rád, kdyby se mnou Petr pokračoval v rallysprintech.

Když se ohlédneš za letošními sprinty, kterou rychlostní zkoušku bys vybral jak nejpovedenější. Která se ti nejvíc líbila a povedla zajet?

Výsledkově jsme vyhráli absolutně jednu rychlostmi na Lužických horách. Teď si přesně nevzpomenu, jak se jmenovala, myslím že Bílý Kostel. Jinak má každý závod nějakou svoji pěknou eRZetu. Například teď v Jeseníkách byla moc pěkná druhá eRZeta – Dálovská. Kopná je hezká celá.

Mohl bys popsat místo, kde jsi letos zažil největší krizovku ?

Když se ve sprintech jede hodně rychle, tak jsme žádnou větší krizovou neměli. Možná jen teď v Jeseníkách na vodě jsme trochu pozdě šli na brzdy v jedné zatáčce, ale i toto se podařilo vyřešit a víceméně se nic nestalo. Co si vzpomínám, tak na žádnou letošní krizovou nevzpomínám.

Díky za rozhovor a přejeu úspěšné zakončení sezony ve Vsetíně.

Sdílet

O autorovi

Externí spolupracovník RALLYLIFE.cz Jeden ze zakládajících členů redakce. Specialista na rubriku LIFESTYLE. Zasadil se významnou měrou o zařazení příspěvků o cestování, zálibách fanoušků, literatuře a filmech s tématikou motorsportu.

Komentáře