3x od pasu: Jan Žáček "RALLYE DESIGN"

Vydáno: 25. 08. 2011 | Autor: Roman Fluxa

Rallyedesign 2

Další obrázky (4)

Rallyedesign 1Rallyedesign 4

Fanoušky rally odjakživa táhly k pásce u trati agresivní průjezdy, ostrý zvuk vytočeného motoru a design závodních vozů. Právě "kabátek" závodničky je hlavní pracovní náplní Honzy Žáčka, spolumajitele a designéra společnosti Rallye Design s.r.o..

Honzo, v okolí Zlína jste rozjeli před Barum rally billbordovou kampaň. Co se skrývá za logem RALLYEDESIGN?

Je tu barumka, takže jsme chtěli oživit okolí cest pěknýma závodničkama ;) Rallyedesign je o grafice, polepech a designu vůbec...Rallye je v názvu. Na ní jsem vyrostl - jak jinak ve Zlíně, že? Nenavrhujeme ale jen pro soutěžáky. Stejně rádi se postaráme o jakékoliv motoristické disciplíny, nemluvě o strojích fanoušků a nadšenců. Prostě jde o design - o to co se nám líbí.

V raných dobách se stříhaly šablony a lakovalo se. Po revoluci nastoupil corel a řezací plotr. Jaká je situace v oblasti designu polepu závodních vozů dnes?

Všechno jde dopředu, technologie, materiály, rozšiřujou se možnosti...už je to jen o kompromisu mezi časem, peněženkou a vkusem. Je ale fakt, že neatraktivní logo závodničku nevylepší. S tím prostě nehneš. Od čistých týmových barev a designů ze začátků motorsportu se závodní auta a vše okolo posouvá do vod reklamních polepů. Už to většinou není jen o dvou barvách a kudy povede linka. Hodně jezdců vozí jiné sponzory na různé závody nebo šampionáty, někdy se dva střídají. Pak můžeš buď po každém závodě měnit barvy a nebo vytvořit univerzál, což někdy dopadá dost divoce. Je to dobrodružná práce.

Suzuki Swift - Zellhofer

V Česku patří k nepřehlédnutelným zeleno-žlutá kamufláž Citroënu DS3 Egona Smékala, kterou jste realizovali. Na barumku jste „oblékli" další model DS3 pro Toma Pletku. To vás tak "baví" Citroën?

Pro Toma jsem navrhoval už C2R2 a Egonův type-R se myslim taky povedl. DS3 je příjemné oživení a navíc klukům barvy sponzorů prostě ladí. Delší dobu už spolupracujeme s Jarkem Orsákem, Martinem Semerádem, nebo Hermanem Neubauerem. Oblíbený mám třeba polep červené xsary Romana Odložilíka. Teď už se každopádně těšíme na start barumky, taky proto, že připravujeme zajímavé video a pokud se všechno podaří, máme se všichni na co těšit.

Rally zdar!

Citroën DS3 - Egon Smékal

Další obrázky (4)

Rallyedesign 2Rallyedesign 3Rallyedesign 1Rallyedesign 4

Autor: Roman Fluxa | Zdroj: Rallye Design s.r.o. | Rubrika: Osobnosti | Zobrazeno: 3567×

K akci zatím nejsou žádné komentáře

Zapojte se do diskuse ke článku 3x od pasu: Jan Žáček "RALLYE DESIGN"

Pro účast v diskusi musíte být přihlášen

Přihlásit Registrovat

Výsledkové Tabulky:

MMČR 2016 Body
1. Kopecký 60
2. Tidemand 48
3. Valoušek 39
4. Černý 28
5. Pech 23

tabulka

MČR HA 2016 Body
K I
K II
K III
K IV
K V

tabulky

RS série 2016 Body
1. Smékal 54
2. Rujbr 54
3. Kundlák 21
4. Zpěvák 21
5. Dohnal 18

tabulka

WRC 2016 (4/14) Body
1. Ogier 96
2. Paddon 57
3. Ostberg 52
4. Mikkelsen 48
5. Sordo 44

tabulka WRC2 WRC3 JWRC

ERC 2016 (3/10) Body
1. Kajetanowicz 71
2. Lukyanuk 46
3. Breen 38
4. Sirmacis 37
5. Athanassoulas / Tarabus 27

tabulka

Uživatelská sekce

Nepřihlášený uživatel Přihlásit | Registrace

Reklama

Partneři Rallylife:

Kresta Citroen Racing Trophy Rally Říha Group Rally Team z studio xawax